Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer rubber-moulded screen sieves, rubber sleeve for fine mesh screens, rubber sleeve, anti static dissipative sifter sieves, silicone rubber sleeve and sanitary sifter mesh.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Shape | round |
| Size/Dimension | 950mm |
| Diameter | 950 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 950mm |
| Hole Shape | round |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Ton/Hr) | 100 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Machine | Circular |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 1200MM |
| Diameter | 1200MM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Shape | v shape |
| Size/Dimension | 25x12 |
| Color | grey |
| Diameter | 30 inch |
| Grade | food grade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Brand | Western Polyrub |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Blue |
| Model Number | WP-001 |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1050mm |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Usage/Application | Pharmaceutical Industry |
| Material | silicone |
| Automation Grade | Manual |
| Size | 1050mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Diameter | 950MM |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | SILICONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 950MM |
| Brand | WESPO |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Type | Circular Sieve Shaker |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8000 / Set of 2 Get Latest Price
| Material | SILICONE |
| Usage/Application | pest control, filtration, separation, and decorative purposes |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Set of 2
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Ton/Hr) | 100 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Machine | Circular |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 950 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
Rahul Shah (Director)
Western Polyrub India Private Limited
Bldg-1, Gala-C 12 & Gala-C 13, Singh Industrial Estate, Ram Mandir Road
Mumbai - 400104, Maharashtra, India